25. küsimus

Mida oleksite tahtnud küsida?

Juba meie eelmise nn. sinise raamatu ilmumise järel märkasime üht õnnetut seika. Olime oma raamatut kirjutades pidanud referentse eriti oluliseks vahendiks, millega selgitada oma usaldusväärsust ja olime loomulikult äärmiselt rõõmsad, kui võisime vahendada tõeliselt tähtsaid viiteid tehtud tööde kohta. Me võisime rind uhkusest punnis teatada, et näiteks Enocell Oy Uimaharjul asuv tselluloosivabrik oli omal ajal suurim ehitusprojekt; 700 miljoni Soome margase ehituse joonised katsid 7,5 hektarit!

Sellega tegime endale aga karuteene. Pärast seda pidime lugematu arv kordi kuulma, kuidas see või teine ehituse Tellija pidas oma projekti liiga väikeseks, et lasta seda meil teostada.

Nüüd siis tahaksime parandada oma vea juba ette! Ükski tehas ei ole sattunud meile töösse ainuüksi sellepärast, et oleksime eriliselt võtnud suuna nende ehitamiseks. Ükski elektrijaam ei ole antud meile ülesandeks vaid seetõttu, nagu oleksime spetsialiseerunud just nimelt mingi suurusjärgu või teatud iseloomuga projektidele. Meie projektid on antud meile teostamiseks seetõttu, et meie klientidel on tekkinud motivatsioon kasutada projektijuhtimise mudelit oma objekti ehitamiseks.

Oleme heal meelel andnud jaatava vastuse ka kapitaalremondiehitustele, bürooehitustele, infrastruktuuriobjektidele ja igasuguses suuruses projektidele. Teeme seda ka edaspidi, kuid vähem erandlikena kipuvad sellised ettevõtmised jääma ilma ajakirjandusliku tähelepanuta ja ega me ise ka siis ei hakka tutvustama oma selliseid töid, mis laiemale publikule on tundmatud.

Ärge siis teie tehke endale karuteenet. Ärge jätke kasutamata projektijuhtimise mudelit oma projekti teostamisel ilma põhjuseta, vaid esitage oma küsimused meile otse ja kohe, kui need üles kerkivad. Vastame teie küsimustele ja tutvustame oma tegevust ilma siduvate kohustusteta.

Tutvuge teistsuguse ehituse organiseerimise võimalusega kasvõi juba sellepärast, et ilma alternatiivideta valikud ei olegi mingid valikud.